Oči a já

 

S nástupem do základní školy jsem začala nosit brýle. Můj vztah k nim se v průběhu času měnil. Nejdřív jsem je nenápadně umístila pod rohožku a čekala, až je někdo rozšlápne, aby to nebylo mou vinou. Nevyšlo to.

Později jsem si z brýlí udělala doplněk, začaly se vyrábět i hezké brýlové obruby. Následně jsem si uvědomila, že je mám jako jakousi zástěnu, za kterou si připadám chráněná. Doplněk. Na tom by nebylo nic špatného, kdyby v těch brýlích nebyly stále se zvyšující dioptrie. Jeden oční lékař mi předpovídal při mé oční vadě nárůst každých pět let o jednu dioptrii navíc. To bych jich musela mít v současné době skoro deset.

Kolem roku 1990 začal do naší republiky jezdit pan Boris Tichanovský. Byl vlastně první, kdo v naší republice začal učit oční cvičení, včetně sestavy na páteř a klouby. Toto je základem mých seminářů.

Loni jsem si uvědomila, že se možná přidává šedý zákal a oční lékařka mi to potvrdila. Protože každý zdravotní problém beru jako výzvu k práci na sobě, vrátila jsem se ke cvičením pana Tichanovského a přidala další nová cvičení, zaměřená na šedý zákal a ten se skutečně výrazně zmírnil a oči ubraly znova asi dvě dioptrie. Brýle do dálky jsem mohla prakticky odložit a čtu se slabšími. Pokračuji v trénování očí i při běžném pohybu doma a hlavně venku a jsem rozhodnutá postupně brýle odložit

Nyní konečně chápu, že brýle jsou oční berle a pracuji na tom, abych je časem mohla odložit.

Své zkušenosti předávám dál a těší mě, že se to daří a další lidi z toho mají užitek. 

Zařazujeme i automasáže, akupresuru a cvičení na uvolnění páteře a kloubů. Semináře z převážné části probíhají venku v přírodě.

Motto B.Tichanovského zní: pomoz si sám, učí tedy, jak účinně čelit zdravotním problémům bez lékaře či léčitele…a výsledky jsou famózní…během 7 denního kurzu na oči dochází v průměru ke zlepšení zraku o 1,5 dioptrie, během několika měsíců, pokud pacient cvičí, se zbaví vyhřezlé ploténky atd…¨

Boris Tichanovský se vždy zajímal o neobyčejné schopnosti člověka, učil se józe, při studiích pracoval jako masér v sanatoriu. Působil na katedře biologie, kterou později vyměnil za práci léčitele v Centru alternativní medicíny Avicena. Prošel třemi stupni Reiki u holandského mistra Reiki Hanse Trifilda, který přijel do Ruska. Učil se provádět masáž u vynikající Džuny Davitašvili, extrasenzoriku u Leny da Reizna, manuální terapii u Kirianova, učil se zdravotním metodikem u Mirzakarima Norbekova a Larisy Fotiny. Čínské medicíně a jejímu umění se učil u čínského učitele Tanzona a Andreje Bajramova. Ale za své hlavní učitele považuje Boris Tichanovský profesora Romana Zolotnického a Alberta Vasiljeviče Skvorcova. Roman Zolotnický, doktor lékařských věd, prožil řadu let v Tibetu. Učil se tam tibetské medicíně a po mnoho let předával Borisovi své znalosti. Albert Vasiljevič Skvorcov je autorem EPAM technologie. Všechny léčebné preparáty byly vytvořeny podle EPAM technologie Alberta Vasiljeviče Skvorcova. Ruský olympijský výbor vyzval Borise Tichanovského ke spolupráci. 

Boris Tichanovský je vynikající chiropraktik, akupunkturista, diagnostik, Mistr Reiky, Tajči, cvičitel tajné muslimské jógy a ovládá další řadu východních léčebných praktik. Specializuje se ve svých kurzech převážně na nemoci pohybového aparátu dále pak vede kurzy hubnutí, kurzy na zlepšení zraku a další. Vede také profesionální masérskou školu, která je akreditovaná u ministerstva školství ve třech aprobacích. 

 

Zdroj: https://www.databazeknih.cz/zivotopis/boris-tichanovsky-31644 in https://www.kamilaprivarova.wbs.cz/Mistr-Boris-Tichanovsky.ht